Naujienos

Popietė istorine tema Viduklės bibliotekoje0001_1_1553067505-016c7d7afadd4845eac3ee4a1f428fdf.jpg

Pažymint pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos gimimo 145-ąsias ir jo išrinkimo šalies prezidentu 100-ąsias metines Viduklės miestelio bibliotekininkė Janina Gečaitė sukvietė didelį būrį smalsių skaitytojų į popietę, kurioje buvo prisimintas ir pagerbtas prieštaringos reputacijos Nepriklausomybės Akto signataras, 1919 metų balandžio 4 dieną tapęs ir pirmuoju Lietuvos prezidentu.

Kaip ir dera, visi atsistoję sugiedojome mūsų šalies himną, po to klausėmės įdomaus mokytojos istorikės Eugenijos Verygienės pasakojimo apie šį tautos šviesuolį, gimusį neturtingoje valstiečių šeimoje, tačiau atkakliai siekusį mokslo, įsitraukusį į aktyvią politinę veiklą, kurią vainikavo Lietuvos valstybės prezidento postas. Buvo prisimintas Antano Smetonos gyvenimas, įvairiapusė veikla tėvynei, jo pasitraukimas iš šalies po Sovietų Sąjungos ultimatumo Lietuvai, neilgas gyvenimas emigracijoje JAV, kur žuvo ir yra palaidotas.

Popietę papildė ir pagyvino vidukliškės poetės Reginos Pleskienės eilės apie Tėvynę, kurias išraiškingai skaitė pati autorė. Skambėjo moterų vokalinio ansamblio RINGĖ (vadovė Gerda Lapinskaitė) atliekamos dainos apie gimtinę.

Po oficialiosios dalies Janina Gečaitė pakvietė visus prie gausaus vaišių stalo, vaišinomės kava ir užkandžiais bei saldumynais, tuo pačiu gražiai pabendravome ir pasikalbėjome.

Nuoširdus ačiū mokytojai Eugenijai už prasmingai praleistą popietę, istorinių žinių pateikimą, poetei Reginai už įkvepiančias eiles, moterų ansmbliui RINGĖ, jo vadovei Gerdai už skambias dainas, o  mūsų bibliotekininkei Janinai  už gražų renginį ir jaukų jo  pratęsimą prie kavos puodelio.

 Angelė Šarkienė,

Viduklės bibliotekos skaitytoja