Naujienos

Pėsčiųjų žygis „Šiluvos apylinkių takais“, skirtas Vietovardžių metams paminėti0001_3-1_1566902888-f7a9c4e67bda4ddfb5250ee0cc28b662.jpg

„Vaikščiok su svajotojais, tikėtojais, drąsuoliais, šviesuoliais, planuotojais, darytojais, tiesiog sėkmingais žmonėmis, kurių galvos debesyse, o kojos ant žemės. Leisk jų polėkiui įkvėpti ugnį tavyje, kad paliktum šį pasaulį geresne vieta nei radai!” /Wilferd Peterson/.

Kai vasaros oras lepina skaisčiais saulės spinduliais ir noras būti gryname ore nustelbia kitas veiklas, W. Petersono žodžių įkvėpti susibūrėme į bendraminčių būrį ir leidomės į žygį pėsčiomis. Šiais metais jėgas suvienijo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialas, Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ ir RKKSC sporto specialistė Šiluvoje, kartu suorganizavę pėsčiųjų žygį po Šiluvos apylinkes, kuris buvo skirtas Vietovardžių metams paminėti bei padėkoti už Lietuvos laisvę.

Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė susirinkusiems žygeiviams priminė saugaus eismo keliuose taisykles, padovanojo šviesą atspindinčių priemonių, išlydėjo linkėdama lengvo ir saugaus žygio. 

Šiluva, Grigaičiai, Šiauleliai, Varkaliai, Dumbulė, Lukaičiai, Katauskiai – tai vietovardžiai, skambėję žygio metu. Siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, 2019-ieji LR Seimo nutarimu paskelbti Vietovardžių metais, nes kiekvienas vietovardis yra tarsi praeities kartų laiškas, kurį dabarties žmonėms reikėtų išmokti perskaityti ir išsaugoti ateinančioms kartoms.

Šiaulelių piliakalnio papėdėje sustojome trumpai poilsio pertraukėlei. Žygio dalyviai spėjo ir knygų pavartyti, ir pasidomėti apie vietovę, susipažinti su valstybės saugomu gamtos objektu.

Dėkojame žygeiviams už puikiai praleistą laiką, už bendrystę, už domėjimąsi aplinkiniais kaimais, už gebėjimą padėti artimam. Iki kitų pažintinių žygių! 

Justina Sebeckytė

Neringa Aleksandravičiūtė

Kęstučio Banio, Justinos Sebeckytės ir Neringos Aleksandravičiūtės nuotraukos.