Naujienos

Pažintis su gyvenančia tamsos pasaulyje0001_1_1554993303-366166d3e484fb7765cac5db59ba50ae.jpg

Gražią balandžio popietę RMMVB Paupio filialo bibliotekininkė Jūratė pakvietė vaikus į  susitikimą su rašytoja Indre Gaskaite (Stankevičiene), siekdama supažindinti vaikus su supančiame pasaulyje sutinkamais ,,kitokiais“ žmonėmis – truputį jautresniais, pasaulį matančiais ne akimis, o širdimi. Rašytoja paskaitė neįprastai parašytą (Brailio raštu) savo pasaką, nes ji nuo kūdikystės turi neregio negalią. Tie balti taškučiai baltame lape, liečiami rašytojos pirštų, liejosi žodžiais, kelione po šviesią ir žaismingą pasaką. Supažindino vaikus su gerumą, meilę  ir užuojautą skatinančiais pasakų herojais.

Vaikams buvo įdomu susipažinti su Brailio rašto mašinėle, pabandyti ja rašyti, kalbančiu telefonu ir termometru, pinigų atpažinimo kortele, kalbančiu spalvų detektoriumi, kuriuo ir patys galėjo sužinoti savo aprangos spalvas. Suprato baltosios lazdelės paskirtį, sužinojo, kaip atpažinti neregį.

Vaikai įsidrąsinę atsakinėjo į rašytojos klausimus, ar padėtų jei neregys norėtų pereiti gatvę, sužinoti kelintą valandą autobusas ar kaip nusipirkti ledų. Vaikams buvo smalsu, kaip galima gyventi nieko nematant, bet po susitikimo  jie suprato, kad labai norint – viskas įmanoma. Išsiskyrė vaikai su autore  praturtėję vidumi, supratę, kad mus supančiame pasaulyje yra ir tokių žmonių, gebančių džiaugtis savo būtimi, kurie garsiai gali pasakyti, kad jie laimingi ir tokie.

Jūratė Jokubauskienė,

RMMVB Paupio filialo bibliotekininkė