Naujienos

Paupio bibliotekai sugiedota „Ilgiausių metų!“0001_1_1574965751-b336a33db23045102418d55242bfe6d1.jpg

Biblioteka – tai namai, kur jauku ir įdomu, kur atėjus norisi pasilikti, pabūti tyloje, pailsėti nuo beprotiško šių laikų bėgimo. Čia gali sustoti, nurimti, įsiklausyti į tvyrančią ramybę ir visai netikėtai pajausti, koks turtingas ir nuostabus yra mūsų  gyvenimas.

Rašytojas Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: ,,Niekas tiek nepasitarnavo žmogui, niekas neiškėlė taip aukštai jo dvasios ir niekas tiek kartu nekentėjo su žmogumi, kaip knyga. Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai, ji – visų mokslo ir technikos laimėjimų lopšys, visų mūsų dvasinių galių motina... Kuo mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais?“

Gražų lapkričio vakarą, sukviesti bibliotekininkės Jūratės Jokubauskienės, į Paupio kaimų bendruomenės salę rinkosi Paupio kaimo gyventojai, bibliotekos lankytojai paminėti ypatingą datą – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Paupio filialo 70-metį.

Jūratė papasakojo apie bibliotekos istoriją, joje dirbusius darbuotojus, veiklas. Pakilusią iš pelenų  ir tęsusią savo ,,keliones“ iš vienų namų į kitus, o nuo 1998 m. jau gana ilgam laikui (iki šių dienų), prisiglaudusią Paupio  pagrindinės mokyklos buvusiame bendrabutyje. Skaidrėse keitėsi vaizdai su įvykusių renginių akimirkomis, skambėjo gitaros garsai, dainos, atliekamos Lenos Jagielienės. Lyg upelės čiurlenimas liejosi eilės iš literatės Janinos Tautkienės lūpų. Paupiškių muzikantų Elenos Pijoraitienės, Vinco Ačo ir Jono Globio tranki muzika kvietė visus šokiui, skambiai dainai, linksmam pasibuvimui. Neapsieita ir be ,,Ilgiausių metų“ bei nuoširdžiausių linkėjimų.

Dėkojame Raseinių Marcelijaus Martinaičio Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Danguolei Kasparavičienei, vyr. metodininkei Virginijai Miežinienei, nepagailėjusioms šeštadienio vakaro ir atvykusioms  su dovanomis, literatei Janinai Tautkienei už gražias poezijos eiles ir nuostabią dovaną – pačios tapytą paveikslą, mokytojai Aurelijai Milčienei už renginio apipavidalinimą, Paupio kaimų bendruomenei už suteiktas patalpas ir Paupio daugiafunkciui centrui už technines priemones.

Jūratė Jokubauskienė,

RMMVB Paupio filialo bibliotekininkė