Naujienos

Nacionalinė bibliotekų savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje0001_1-3_1619780979-9cf6b86e3de53205ab3df544ae467e4d.jpg
„Vienintelis dalykas, kurį tikrai privalote žinoti, yra bibliotekos adresas.“
Albert Einstein 

 

    Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ji jau 21-oji. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės šventė atliepia visuotinius pokyčius ir prisistato su šūkiu: „Nauja realybė – naujos formos“. Kintant realybei, ypatingai pandemijos metu, neišvengiamai kito ir bibliotekininkų darbo pobūdis. Didelė dalis paslaugų persikėlė į virtualią erdvę. Nors jau antri metai bibliotekas ir skaitytojus dažnai jungia virtuali draugystė, tačiau labai džiugu, kad nei knygų poreikis, nei bibliotekos svarba nesumažėjo.
 
    Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės metu Ariogalos bibliotekoje klegėjo Ariogalos vaikų lopšelio darželio „Kiškučių“ grupės vaikučių balseliai, žingeidžios vaikų akutės tiesiog sugėrė Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga paruoštą programą. Dėl karantino sąlygų jau antrus metus renginiuose skaitytojų negalima sutikti bibliotekoje, tačiau džiaugiamės galėdamos išsiilgtas vaikų šypsenas technologijų dėka pamatyti virtualaus susitikimo, renginio metu. Galėjome vaikučius supažindinti su naujomis, įspūdingomis knygomis, kurias gali ne tik skaityti, bet ir girdėti, įgarsintas mūsų teatrų aktorių, galime vartyti nuostabias erdvines, garsines knygas, miklinti pirštukus ir protą knygų - dėlionių pagalba, nustebti ir nudžiugti skaitant knygą su atverčiamais langeliais, slepiančiais knygos paslaptis, taip pat į daugelį vaikų klausimų atsakančias enciklopedijas. O svarbiausia, kad mūsų mažieji bibliotekos draugai galėtų pradėti savarankiškai skaityti, parodėme jiems skaitymą palengvinančias, padrąsinančias skiemenuotas knygeles. Na, ir koks bibliotekos renginys be skaitymo? Vaikams skaitėme puikią E. Horn knygą "Atsiprašau, ar jūs ragana?", kurios herojus smalsusis, kaip ir mūsų mažieji skaitytojai, katinas savo įdomių nuotykių sūkury užsuko ir į biblioteką. Buvo smagu ir linksma vaikams minti mįsles, matant jų gerą nuotaiką, žibančias akutes ir, aktyviai dalyvaujant renginyje, užduodant mums klausimų.
 
    Kitą dieną įvyko gražus renginys „Marcelijus Martinaitis vakar ir šiandien“, skirtas Nacionalinės premijos laureato Marcelijaus Martinaičio 85 – osioms gimimo metinėms paminėti. Mūsų kraštietis, plunksnos virtuozas paliko gilų pėdsaką lietuvių literatūroje. Gimtojo krašto ilgesys, pomėgis skutinėti margučius, meilė katinams - neatsiejama poeto, eseisto asmenybės dalis. Renginys prasidėjo V. Kernagio dainų, kurios sukurtos pagal Marcelijaus Martinaičio eiles, įrašais. Bibliotekos darbuotojos trumpai apžvelgė visą nueitą gyvenimo ir kūrybos kelią, įterpdamos ištraukų iš jo knygų.
 
   Populiariausias M. Martinaičio  kūrinys –  1977 m. išleistos „Kukučio baladės. Nuo to laiko Kukučio personažas augo, plėtojosi, užgožė visą kitą poeto kūrybą, tapo vienu svarbiausių ir įsimintiniausių lietuvių kultūros personažų. Baladės verstos į užsienio kalbas, dainuotos, vaidintos, sulaukė įvairiausių interpretacijų.  Renginio metu buvo pristatyta ir viena iš paskutiniųjų poeto knygų „Kaip katinai uodega peles gaudo“. O renginiui gyvumo suteikė ir su savo šeimininkėm prie kompiuterių ekranų sėdintys katinai, kurie klausėsi eilėraščių ir pasakojimų apie savo svarbą žmonių gyvenime. Marcelijaus Martinaičio kūrybą skaitė literatūros mylėtojos Vesta Golcė, Sigita Laurynaitienė, Monika Ališauskaitė, Violeta Paulauskienė.
 
   Tai buvo pirmieji nuotoliniu būdu tiesiogiai vykstantys renginiai, tačiau jie puikiai pavyko. Dalyviai, tiek vaikai, tiek suaugę praturtėjo ne tik žiniomis, bet ir geromis emocijomis.
 
 
Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos D. Kveškevičienė ir D. Ališauskienė