Naujienos

Nacionalinė bibliotekų savaitė Ariogalos miesto bibliotekoje0001_1_1556395101-11a263ffac32338d9ada242fcded1cf1.jpg

„Vienintelis dalykas, kurį tikrai privalote žinoti, yra bibliotekos adresas.“

Albert Einstein

 

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė(@Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė). Šiemet ji jau 19-oji. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams, bibliotekų vaidmenį mažinant skaitmeninę ir socialinę atskirtį bei mokymąsi visą gyvenimą.

   Ariogalos miesto bibliotekoje į renginį „Miriorama – judanti knygos panorama“ atskubėjo būrys Ariogalos vaikų lopšelio-darželio „Ežiukų“ grupės vaikučių su auklėtoja Jūrate. Visi kartu perskaitėme pasaką apie ropę ir kūrėme judančių paveikslėlių knygą-mirioramą. Mažieji dailininkai piešė pasakos veikėjus ant ilgo popieriaus ritinio. Popierių susukus ir patalpinus į paruoštą mirioramos dėžę, išėjo judanti panorama, primenanti senovišką televizorių ir filmuką, kurį vėliau visi žiūrėjome. Tai buvo tikras komandinis darbas, leidęs pasireikšti vaikų fantazijai.

  Popietės „Įspūdingiausios pasaulio bibliotekos“ metu kartu su bibliotekos lankytojais virtualiai keliavome po pačias gražiausias ir ypatingiausias pasaulio bibliotekas. Nors net ir nedidelėse  bibliotekose galima pajusti tą paslaptingą knygų dvasią, kai kurios pasaulio bibliotekos tiesiog užima kvapą. Tai Aleksandrijos biblioteka Egipte, Niujorko viešoji biblioteka, JAV, Kopenhagos karališkoji biblioteka Danijoje ir kt. Kadangi dabartiniame interneto amžiuje tiek bibliotekų funkcijos, tiek skaitytojų poreikiai keičiasi, diskutavome, kokia turėtų būti ateities biblioteka.

Bibliotekų savaitę užbaigėme projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymais suaugusiesiems.

Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos D. Kveškevičienė ir D. Ališauskienė