Naujienos

Mokykimės, siekime savo tikslų ir svajoniųAutorius: Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė Laimutė Babenskienė

0001_7_1637676927-382fa313f9703de3f085fd6246854398.jpg
2021-11-24

Lapkričio 15-21 d. Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo ypatingai svarbu. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį. Gruzdiškės biblioteka lapkričio 16 - 19 d. darbo valandomis kvietė bibliotekos lankytojus dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklose.
 
Lapkričio 16 d.  bibliotekoje buvo atidaryta skaitytojos Gražinos fotografijų paroda ,,Kelionių įspūdžiai“. Gražinos mintys  apie svajones ir ilgesį: ,,Svajonės? Mano svajonės - pamatyti ir pažinti tai, kas nematyta, keliauti, patirti naujų įspūdžių. Švedija....prisimenant, buvo Palangoj jaunystės metais, apžvalgos ratas, sakydavo, kad viršuje, pro žiūronus, galima Švedijos pakrantes pamatyti, nežinau, ar tai buvo tiesa, bet ta šalis, man atrodė, tokia paslaptinga. Dabar gana artima, vien todėl, kad ten gyvena sūnus ir anūkai, jų gimtinė jau tenai....Stokholmas - miestas išsidėstęs ant 14 salų, kurias jungia 57 tiltai, be galo gražus, žalias miestas, daug vandens, įžymybių, kurias verta aplankyti. Aš dar mačiau tik mažą dalelę. Visada ilgėsiuos šito miesto, nes ten gyvena dalelė manęs....“
 
Šiaurės šalių literatūros savaitės metu suaugusiems vyko garsiniai skaitymai, diskusijos, viktorinos, piešimo pamokėlė. Garsinių skaitymų ,,Sutemų valanda“ metu skaitė ištrauką iš knygos ,,Katryna“ aut. Sally Salminen. Dalinosi mintimis apie perskaitytas knygas. Skaitytoja Veronika pasiūlė paskaityti žurnalo ,,Savaitė“ 2021 m. Nr. 45, pusl. 50 ir sužinoti plačiau apie Šiaurės šalis. Lankytojai žinias išbandė virtualioje viktorinoje ,,Apie šiaurės šalis“.  Prisiminė iš vaikystės gerai pažįstamą bulvių anspaudų techniką ir ją išbandė praktiškai – piešė.  Skaitytoja Danutė  prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklų su savo idėja ir svajone. Svajonė – laisvadienis kitaip. Aplankė Betygalos piliakalnius ir netradicinėje erdvėje garsiai perskaitė ištrauką Sally Salminen ,,Katryna“.
 
Malonu, kad ir jauniausi skaitytojai prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklų. Susipažino su virtualiu Šiaurės šalių literatūros savaitės tinklapiu, dalyvavo viktorinoje ,,Apie Šiaurės šalis“. Aptarė skaitytas Šiaurės šalių autorių knygas. Diskutavo apie svajones ir jas nupiešė. Bibliotekoje surengta piešinių parodėlė ,,Vaikų svajonės“. Nuoširdžiai dėkojame už gražias svajones ir puikius piešinius Gabijai, Viltei, Vaivai, Žygimantui. Svajokime ir tegul pildosi svajonės.
 
Šiaurės šalių literatūros savaitė ,,Svajonės ir ilgesys" sutapo su Suaugusiųjų mokymosi savaite ,,Mokaisi - gyveni, gyveni – mokaisi“ (lapkričio 15 - 21 d.).  Pasitinkant šias savaites, lapkričio 11 d.  vyko stalo žaidimų popietė ,,Bendraujame ir sprendžiame problemas“. Lapkričio 16 - 19 d. suaugusiems buvo suteiktos skaitmeninio raštingumo pagrindų ir internetu naudojimosi saviugdos konsultacijos. Nuoširdžiai dėkoju visiems dalyvavusiems. Mokykimės, siekime savo tikslų ir svajonių, savo pavyzdžiu įkvėpkime šalia esančius.