Naujienos

M. Vaščega: „15 metų Lietuvos narystės ES“0001_3_1558378233-b2112088b9532235679e71f16d8f9c38.jpg

Gegužės 20-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje viešėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas, Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovas Marius Vaščega. Susirinkusiems raseiniškiams jis nuosekliai ir suprantamai papasakojo apie Europos Sąjungos įkūrimą ir priežastis dėl kurių ji buvo įkurta ir kasmet stiprinama, priimant vis daugiau šalių, atitinkančių ekonominius ir politinius kriterijus.

Ypatingą dėmesį svečias skyrė 15-kos metų Lietuvos narystės ES analizei. Iškalbingų skaidrių pagalba sužinojome, kaip Lietuva atrodo tarp 28-nių ES šalių-narių įgyvendindama prisiimtus įsipareigojimus, įsisavindama ES paramą. Atliktos analizės ir įvairios apklausos rodo, kad Lietuva pasitiki ES, tik daugiau nei kitose šalyse yra abejojančių jos ateitimi.

Ne iškart Lietuvai pavyko prisijungti prie Šengeno erdvės. Jei ES šeimoje esame jau 15-ka metų, tai laisvai judėti pradėjome nuo 2007-ųjų. Įsimintini ir 2015-ieji, kada tapome eurozonos nariais.

Svečias kalbėjo, jog nors BVP vienam gyventojui auga, tačiau atskirtis tarp turtingųjų ir skurdžių nemažėja, o netgi didėja. Tai kelia didelį susirūpinimą ES, todėl ieškoma būdų, kaip tą atskirtį sumažinti.

Neišvengta temos apie Brexit‘ą. M. Vaščega vaizdžiai parodė dėl ko Jungtinė Karalystė atsirado apsisprendimų kryžkelėje, paspėliojo, kas būtų, jeigu JK pasitrauktų iš ES, kaip tai paliestų Lietuvos ekonomiką ir emigravusius lietuvius.

Susitikime analizuota pabėgėlių krizė, sienų apsauga, svarbiausios piliečių temos Europos Parlamento rinkimų kontekste, todėl labai svarbu gegužės 26 dieną ateiti ir balsuoti už pasirinktą kandidatą.

Kiekvienu nagrinėjamu klausimu tarp svečio ir susirinkusiųjų vyko diskusijos, raseiniškiai uždavė daug klausimų, į kuriuos Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovas Marius Vaščega mielai atsakė.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė  padėkojo svečiui už įdomų pasakojimą, o M. Vaščega susirinkusiems už dalyvavimą ir apsikeitė atsiminimo suvenyrais.

Rūta Gudžiūnienė

Autorės nuotr.