Naujienos

Literatūrinė valandėlė vaikams bibliotekojeAutorius: Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Milda Bulzgienė

0001_img_9946_1716813728-77cc3d265508fe5f087f4cdadb4b13a6.jpg
Gegužės 24 dieną bibliotekoje įvyko literatūrinė valandėlė „Mano eilės ir mėgstamiausios knygos“. Joje dalyvavo Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos 3b klasės mokiniai su savo mokytoja Gražina Šimkevičiene. Renginio organizatorė Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Milda Bulzgienė pasveikino vaikus su nesenai praėjusia Vaikų diena ir pakvietė aktyviai dalyvauti netrukus prasidėsiančiame „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkyje.
 
Literatūrinė popietė prasidėjo jaunųjų kūrėjų pasirodymu. Klasės draugams ir Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus darbuotojams savo eilėraščius skaitė Julius Zurlys, Vakarė Pilypaitė, Martynas Sūdžius ir Beata Baltkojytė. Nuoširdūs vaikų posmai buvo skirti Mamai, Tėčiui, mylimų augintinių išdaigoms, gamtos grožiui aprašyti. Jauniesiems poetams bibliotekininkė Milda įteikė dovanėles – užrašų knygas, kuriose vaikai galės fiksuoti savo mintis, įspūdžius ir posmus.
 
Antroje renginio dalyje kūrybiškumą, fantaziją ir artistiškumą galėjo pademonstruoti visi renginio dalyviai. Vaikai iš anksto rinkosi didžiausią įspūdį padariusias perskaitytas knygas ir parengė keletą minučių trunkančius jų pristatymus. Mintinai skaitomos prozos ištraukos ir eilėraščiai, pasakojamos įdomiausios kūrinių vietos ir vaidinamos miniatiūros intrigavo klausytojus, žadino norą nedelsiant perskaityti pristatomus kūrinius. Įdomiausių pristatymų autoriai ir geriausi šios klasės Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus skaitytojai buvo apdovanoti fondo „Švieskime vaikus“ knygelėmis.