Naujienos

Literatūrinė popietė „Atėję iš knygų“ Užkalnių bibliotekoje0001_1_1574618414-d4afda39b498fc57bed6c3cf57aa5f3a.jpg

„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Lapkričio 22 dieną Užkalnių bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Atėję iš knygų". Renginio metu pradinių klasių mokinius  aplankė gražuolė princesė ( RMMVB vyresn. bibliotekininkė Gintė Pareigė). Ji ieškojo savo princo. Užtikusi didžiulę dėžę lėlių, pasikvietė į pagalbą Jolantą (RMMVB informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė).Vaikų  literatūros skyriaus bibliotekininkės  papasakojo apie knygų herojus bei pristatė lėlių – literatūrinių personažų gyvenimą pasakose: Pepę Ilgakojinę, Karlsoną, Pinokį, Mikę Pūkuotuką, Bitę Mają, Trolius Mumius, Snieguolę ir jos draugus nykštukus, gražuoles princeses iš Disnėjaus knygelių, net naujuosius knygų „Ledynmetis“, „Smurfai“, „Vombliai“, „Šrekas“ herojus. O kur dar dainuojantys ir kalbantys personažai Kūlverstukas ir krokodilas Gena, vaikų teatrui tinkančios lėlės Raudonkepuraitė, Bremeno miesto muzikantai. Princesė (Gintė) susirinkusiems įspūdingai, linksmai, žaismingai perteikė kurioje knygelėje gyvena  vienas ar kitas veikėjas. Vaikai džiaugėsi ir ovacijomis palydėjo kiekvieno herojaus pasirodymą, bandė atpažinti iš kokios jie pasakų knygos ar filmuko.

Kai kurios lėlės į Jolantos  kolekciją atkeliavo net iš užsienio, kitas  įsigijo Lietuvoje. Jų savo kolekcijoje ji turi sukaupusi net 150.

Vaikų rankutėse įsitaisę literatūriniai personažai kvietė visus vaikučius lankytis bibliotekose, skaityti knygutes, džiaugtis jomis, žiūrėti animacinius filmukus, skleisti juose parodomą gėrį ir šviesą.

Knygų veikėjų patirtis leidžia vaikams identifikuotis ir išgyventi kartu su jais įvairius jausmus, atrasti daugiau sprendimų įvairiose situacijos, o tai leidžia kūrybiškiau veikti, ieškoti išeičių ir savo gyvenime.
Nuoširdžiai dėkojame  bibliotekininkėms Jolantai Gudeikytei  ir Gintei Pareigei  už suteiktą džiaugsmą, už nuoširdų, šiltą bendravimą su mažaisiais bibliotekos bičiuliais, už galimybę dar kartą pasidžiaugti pasakų dvasia.

Janina Volfienė,

RMMVB Užkalnių filialo vyresn. bibliotekininkė                              

Jolantos Gudeikytės ir Janinos Volfienės nuotraukos.