Naujienos

Lietuvos kultūros deimantai M. Norkaus fotografijų parodoje „Akimirkos“



0001_15_1583525218-2a690224e816ec39a1289f58517b8cc5.jpg

Kovo 6 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta jubiliejinė profesionalaus fotografo Mindaugo Norkaus paroda „Akimirkos“. „Šios parodos atidarymu pradedame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio renginių ciklą Raseiniuose“, – sakė parodos organizatorė ir vedėja, Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė.

Ji susirinkusiems pristatė į savo jubiliejinės parodos atidarymą atvykusį patį autorių ir paprašė papasakoti, kaip gimė mintis surengti nusipelniusių Lietuvai žmonių fotografijų parodą?

„Tai mano gyvenimo akimirkos!– kalbėjo Mindaugas. – Daug metų dirbau Lietuvos televizijoje ir Lietuvos kino studijoje, teko bendrauti su žymiais Lietuvos kultūros ir meno veikėjais. Visada šalia turėdavau savo geriausią draugą fotoaparatą. Žmonės, kurių veidus išsaugojo mano foto juostelė, neįkainojami Lietuvos kultūros deimantai: aktoriai, režisieriai, dailininkai, kino kadro kūrėjai-operatoriai“, – vardijo jų pavardes M. Norkus.

Anot parodos autoriaus, jam labai apmaudu, kad Nepriklausomoje Lietuvoje gimusi ir augusi jaunoji karta nežino iškiliausių Lietuvos kultūros ir meno veikėjų, garsinusių ir garsinančių mūsų šalies vardą. Todėl Mindaugas jautęs pareigą surengti šių žmonių fotografijų parodą ir eksponuoti ją bibliotekose, kur, jo nuomone, tai pati geriausia vieta parodoms rengti,  kultūriniams renginiams organizuoti.

„Labai dažnai pagalvoju: kodėl neužfiksavau susitikimo su tuo ar anuo mielu, įdomiu, žymiu žmogumi – praradau, neįamžinau AKIMIRKOS“, – rašoma Mindaugo Norkaus parodos anonse. Ne viena šių asmenybių jau iškeliavo Anapilin, o nuotraukos kviečia sustoti ir pajusti unikalią sustabdytų akimirkų nuotaiką bei dvasią.

Parodą jis skiria ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, bet ir savo Mamai, kurią, o taip pat vos gimusį Mindaugą Norkų (garsaus dailininko Norkaus sūnų)  pamatysite... žurnalo „Tarybinė moteris“ (1960 m.) viršelyje.

Mindaugas Norkus Viešajai bibliotekai padovanojo Marcelijaus Martinaičio portretą su komentaru: „ Marcelijaus Martinaičio bibliotekai, su širdinga padėka už dalykišką ir svetingą bendradarbiavimą. Mindaugas Norkus, „Kukutis“ iš Vilniaus 2020 03 06. Raseiniai.“ Nuoširdžiai dėkojame mielam fotomenininkui už tokią neįkainojamą dovaną!

Ačiū ir Raseinių meno mokyklos instrumentiniam ansambliui, vadovaujamam mokytojos Jolantos Turčinskienės. Jūsų atliekamos melodijos – tai puiki įžanga linksmai pasitikti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį...

Taigi ateikite, sustokite, pamatykite, gėrėkitės, pajuskite iš portretų žvelgiančių žmonių nuotaiką, jų dvasią!

Paroda veiks iki kovo 31 d. Paskubėkite!

Rūta Gudžiūnienė

Autorės nuotr.