Naujienos

Lapkričio 25 d., eidamas 70-uosius metus mirė žymus senosios lietuvių raštijos tyrinėtojas, baltistas, italų kalbininkas prof. habil. dr. Gvidas Mikelinis (Guido Michelini)0001_20191228_145312_resized_1606549675-56060f3288cca8c492c80a4a0c3f488e.jpg
Rajono lietuvių kalbos bendrijos nariai, lietuvių k. mokytojai, bibliotekininkų bendruomenė profesorių pažinojo iš jo šiltų susitikimų, vykusių mūsų bibliotekoje. Tačiau, ko gero, tik nedaugelis raseiniškių žinojo, kad žymus mokslininkas Parmos universiteto profesorius, filologijos mokslų daktaras Guido Michelini gyvenantis Italijoje, Parmos mieste, vasaros atostogas leisdavo savo sodyboje prie Dubysos esančiame Pakalniškių kaime, Šiluvos sen. Guido Michelini ir jo žmonos Birutės išpuoselėta sodyba – rajoniniame konkurse „Gražiausios rajono sodybos“ vienkiemių kategorijoje yra užėmusi pirmą vietą. Taip pat nedaugelis ir tik artimos aplinkos žmonės težinojo, kad tradiciniame Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda” absoliučia nugalėtoja 2018 m. tapo lietuvės Birutės Žindžiūtės-Michelini ir italo Guido (Gvido) Michelini šeimos tvarkoma miško valda, esanti Raseinių rajone, Šiluvos seniūnijoje.
 
„Galbūt net sunku įsivaizduoti, kad mano vyras profesorius bei akademikas, augęs mieste ir miško pasaulį pažinęs iš savo į italų kalbą išversto A. Baranausko “Anykščių šilelio”, vasaromis tampa paprastu medkirčiu. Jis sodyboje apsiginkluoja motoriniu pjūklu, kardais, visokiomis mečetėmis ir genėja medžių šakas, valo linijas…“ yra sakiusi jo žmona Birutė.
 
Profesorius Gvidas Mikelinis (Guido Michelini) buvo Lietuvos mokslo akademijos užsienio narys, už nuopelnus apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos medaliu.
 
 
Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiame Guido Michelini žmoną Birutę, sūnų Emilį ir dukrą Martyną, visus artimuosius bei jį pažinojusius kultūros žmones.