Naujienos

Kviečiame naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis0001_db_1603456348-ad9e36168f729b6eeea31cd8d8574715.jpg

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka 2020 metais bibliotekos vartotojus kviečia naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis: InfolexVyturys ir Naxos Music Library bei EBSCO Publishing bazių paketu.

Infolex – lietuviška teisinės informacijos duomenų bazė. Joje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika – galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

Dėl prisijungimo kodo kreiptis tel. 8-428-51328 ar el. paštu infocentras@raseiniai.rvb.lt

Vyturys – „Vyturio“ leidyklos duomenų bazė / biblioteka, kurioje galima skaityti programinę ir klasikinę literatūrą. Ši paslauga leidžia neradus knygos bibliotekoje, greitai ir lengvai pasiekti jos elektroninį variantą, gavus prisijungimo kodą iš bibliotekininko. Skaitytojai, prisijungę prie www.vyturys.lt, galės nemokamai skaityti pateikiamus kūrinius per asmeninius įrenginius (mobiliuosius telefonus, planšetinius, nešiojamus ir stacionarius kompiuterius) arba bibliotekos įrenginius bei kompiuterius.

Dėl prisijungimo kodo kreiptis tel. 8-428-51328 ar el. paštu infocentras@raseiniai.rvb.lt

NAXOS Music Library duomenų bazėje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. NAXOS Music Library duomenų bazėje yra gerokai daugiau nei milijonas garso takelių, o paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimus. Duomenų bazėje pateikiama teorinė medžiaga su muzikiniais pavyzdžiais; vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists). Vaikams skirtoje skiltyje (Junior Section) patraukliai pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Vaikai gali klausytis audio knygų „Klasikinės muzikos istorija“. Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus, ir net, kaip skaityti muziką.

Dėl prisijungimo kodo kreiptis tel. 8-428-51328 ar el. paštu infocentras@raseiniai.rvb.lt

EBSCO Publishing – visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazių paketas, kuris leidžia ieškoti informacijos humanitariniais ir gamtos mokslų, medicinos bei sveikatos, ekonomikos ir verslo, ekologijos ir aplinkosaugos, socialiniais, švietimo ir kt. klausimais. 

Dėl prisijungimo kodo kreiptis tel. 8-428-51328 ar el. paštu infocentras@raseiniai.rvb.lt

 Kviečiame naudotis duomenų bazėmis!

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus informacija