Naujienos

Kviečiame į kraštiečio Arūno Balčiaus tapybos darbų parodą



Autorius: Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vedėja Lina Levickienė

0001_000_1652343700-8e9cd30ddfe81066ad5e9833cb6ce05d.jpg
Kviečiame į kraštiečio Arūno Balčiaus tapybos darbų parodą bibliotekoje, I aukšte!

 

Arūnas Balčius gimė 1964-07-15 Jurbarko r. Šimkaičių sen. Medininkų k. Mokėsi Raseinių r. Girkalnio vidurinėje mokykloje. Besimokant mokykloje patiko dailės pamokos, pradėjo piešti. Vidurinėje įgijo traktorininko specialybę, baigęs Raseinių profesinę mokyklą, dar įgijo vairuotojo specialybę.
 
1990 metais susituokė su Aušra Kemzūraite. 1992 m. išvyko gyventi ir dirbti į Palangą. Gyvenant prie jūros prasidėjo didysis polinkis tapybai.
 
1994 m. sugrįžo į žmonos gimtinę Butkiškės kaimą (Raseinių r.), kuriame ir gyvena.
 
Užaugino 4 vaikus – 3 sūnus ir dukrą. Dabar jau džiaugiasi 2 anūkais.
 
Specialaus išsilavinimo meno srityje nėra baigęs. Tai jo hobis, atsipalaidavimas. Tapo peizažus, daugiausia Dubysą, jos apylinkes. Anksčiau tapė ant presuoto medžio lakšto, dabar tapo tik ant drobės. Tapybai naudoja guašą, akrilinius dažus. Nesuskaičiuoja kiek per gyvenimą yra nutapęs meno kūrinių. Didžiąją dalį jų išdovanoja, parduoda.
 
Arūnas nėra tautodailininkas, bet norėtų juo tapti. Jo parodos-pardavimai vykdavo Kaziuko mugėje Butkiškėje, šiais metais paroda jau buvo iškeliavusi į Kauno r. Liučiūnų kultūros namus.
 
Mėgsta padrožinėti iš medžio. Yra išdrožęs nemažai meno kūrinių Butkiškės kaimui.
 
Arūnas jautrios, meniškos sielos žmogus, aktyvus bendruomenės narys. Judviejų su žmona Aušra sodyba gražiai tvarkoma, abu yra Butkiškės kaimo kapelos nariai.
 
Šiuo metu Arūnas dirba KTG Agrar „Auga“ žemės ūkio veikla užsiimančioje įmonėje, traktorininku.