Naujienos

Kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuvės – atvertos galimybės Tau0001_kuryba_1604909950-9f914c7c503643eafd7a32e41732f9ed.jpg

Spalio mėnesį Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka vykdė nuotolines kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuves, kurių tikslas - skatinti gyventojų kūrybingumą, saviraišką ir įsitraukimą į turiningą veiklą, pasitelkiant kultūros paslaugas, teikiamas skaitmeninėmis technologijomis. Į kūrybines dirbtuves turėjo galimybę  prisijungti visi norintys užsiregistravę el. paštu renginiai.rvb@gmail.com .  Į projektą įsijungė 24 dalyviai. Kūrybinių-terapinių rašymo dirbtuvių dalyvių tekstai buvo skelbiami socialinio tinklo Facebook‘ grupėje „Kūrybinio-terapinio rašymo dirbtuvės“.

Kiekviename dirbtuvių žingsnelyje dalyvius lydėjo psichologė-psichoterapeutė, lektorė, dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) trenerė, rašytoja, kūrybinio ir terapinio rašymo dirbtuvių rengėja, rašymo maratono pradininkė Lietuvoje Inga Juodkūnė. Ji tekstus analizavo, komentavo, video įrašai buvo skelbiami toje pačioje Facebook‘o  grupėje. Kiekvienas dalyvis asmeniškai sulaukė grįžtamojo ryšio iš specialistės apie individualaus rašymo stilių ir jo paieškas, tekstų autentiškumą, išskirtinumą. Šiuose kūrybiniuose užsiėmimuose buvo siekiama paskatinti žmones rašyti, pasakoti istorijas, atrasti įdomų užsiėmimą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, išlaisvinti kūrėją savyje, įveikti vidinį kritiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi, augti ir keistis, pagerinti psichinę, emocinę ir fizinę sveikatą. Dalyviai pastebėjo kaip kūrybinis rašymo procesas gali padėti gerai jaustis, atrasti naujų pomėgių ir užslėptų galimybių.

Kūrybinio-terapinio rašymo maratonas daliai projekto dalyvių buvo nauja, dar nebandyta veikla, nauja patirtis. Linkime, kad čia įgyta patirtis, atrastas kūrybos ir rašymo, o gal (išsirašymo) džiaugsmas,  jausmų ir emocijų iškrova, padėtų projekto  dalyviams keliauti per vis naujus iššūkius atnešančią kasdienybę. Dėkojame Ingai Juodkūnei už mūsų individualumo pastebėjimus, parodymą, kad „ir aš galiu“ kurti, tobulėti, ieškoti naujų patirčių ir leisti sau BŪTI SAVIMI. Tikimės, kad Facbook‘o  „Kūrybinio-terapinio rašymo“ grupė liks aktyvi ir pritrauks naujų bendraminčių, skatins kurti ir kūryboje atrasti džiaugsmą.

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Projektą įgyvendina Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projekto koordinatorė Danguolė Kasparavičienė