Naujienos

Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime0001_1_1568008126-150a8c0ad0731bef42131037be3f0b12.jpg

Rugsėjo 7 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ pristatymas. VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro įgyvendinamo projekto dėka ši paroda ne pirmi metai keliauja po Lietuvą. Raseiniuose pristatomi šiuolaikinių dailininkų – Silvanos Graviškytės Hacking, Ievos Augaitytės, Vytauto Vanago, Lino Podiriakos darbai, taip pat Lietuvos sutrikusios  klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centro lankytojų bei Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos moksleivių darbeliai.

Parodos atidarymo metu VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro atstovė Joana Vanagienė pristatė savo parengtą paskaitą „Kurtieji pasaulio dailininkai“, supažindino su parodoje dalyvavusiais parodos autoriais  I. Augaityte ir V. Vanagu.

 Į renginį  atvyko grupė centro lankytojų iš Vilniaus, buvusi  Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Veronika Čirvinskienė, bibliotekos direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė bei meno mylėtojai raseiniškiai.

Svečiai  ne tik pasidalino menininkų kūryba, bet ir susipažino su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąja biblioteka, lydimi gidės Gražinos Pečkaitienės keliavo po Raseinių žymias vietas.

Pasak vienos iš parodos autorių S. Graviškytės Hacking „Tapymas užpildo gyvenimą kūrybine šviesa, suteikia egzistencijos prasmę“. Norėtųsi pridurti, kad organizuojamos parodos-susitikimai, dalijimasis kūrybine šviesa, plečia tiek žiūrovo, tiek kuriančiojo akiratį, skatina bendradarbiauti ir tobulėti.

Paroda eksponuojama 2019-09-07 – 2019-10-15 bibliotekos salėje, II aukšte. Kviečiame apsilankyti!

Asta Kriščiokaitienė,

RMMVB vyr. bibliotekininkė