Naujienos

Katauskių bibliotekos skaitytojų išvyka į Baisogalą0001_2_1574243381-fd3952cf7784cdb3f23c7de7fb1b0547.jpg

Šviečiant šiltai rudens saulei ir besikeičiant miško rūbui, grupė aktyviausių Katauskių bibliotekos skaitytojų buvo išvykę į Baisogalą. Šiame krašte gimė ir gyveno poetas, dainų tekstų autorius Vytautas Bložė, knygnešys, vargonininkas Vladas Dutkevičius, politinis veikėjas akademikas Vladas Niunka ir daugelis kitų žmonių, garsinusių šį kraštą.

Aplankėme vieną žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje,  ma­žo­sios kul­tū­ros sos­ti­nės Bai­so­ga­los pa­si­di­džia­vi­mą – Ko­ma­rų dva­rą. Sužavėjo rūmų didingumas ir puošyba, gėrėjomės parku, stabtelėjome prie vėjo malūno, kumetyno, ledainės, spirito varyklos ir kitų išlikusių pastatų. Šiuo metu dvare įsikūrusi Gyvulininkystės ir veterinarijos mokslinio tyrimo instituto administracija. Gidė Roma, dirbanti institute vertėja, vaikštant dalyje rūmų patalpų dar išsaugotu senuoju dekoratyviniu parketu, lipant reprezentaciniais laiptais į valgomąjį, svetainę ir  šokių salę, lyg dvarininkės Annos Komarienės karoliukus bėrė istoriją po istorijos! Nuoširdžiai padėkoję gidei, kupini naujų įspūdžių, atsisveikinome.

Visi lankytini objektai –  Baisogalos centre.  Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje su šypsena mus sutiko klebonas A. Urbelis ir papasakojo bažnyčios istoriją, pasidalino gilesniais pamąstymais, kaip atrasti galimybių pateisinti žmonių lūkesčius, kas galėtų pritraukti jaunimą į bažnyčią ir kaip svarbu, kad  jaunas žmogus jaustųsi bendruomenės dalimi. 

O kaipgi, esant Baisogaloje, neaplankyti bibliotekos? Su vyr. bibliotekininke Viktorija Golciene vyko betarpiškas visų išvykos dalyvių pokalbis apie skaitytojų aptarnavimą, jų poreikius, renginius ir bendravimą. Neatsilaikėme Viktorijos pasiūlymui papietauti  išgarsėjusioje nuostabiais desertais kavinėje „Pas Zitą“.  

Pasidžiaugę puikia rudens diena, pabendravę prie kavos puodelio, atsisveikinome su Baisogala ir nuvykome į Šeduvoje įkurtą istorinės bei karinės technikos „Retromobile“ muziejų. Asociacijos narys-ekspertas Juozas Jučas su begaline meile ir užsidegimu pasakojo ne tik apie amerikietišką, bet ir vokišką, čekoslovakišką ir, žinoma, sovietinę techniką. Matėme „Kadilaką“, „Ševroletą“, „Buiką“, senąjį BMW klasės automobilį, „Volkswageną“ – vienintelį tokį egzempliorių pasaulyje. Susipažinome su tėvų ir senelių technika iš sovietmečio – limuzinais, milicijos automobiliais ir kt. Dar vienoje salėje eksponuojama Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikų senoji karinė technika. Visos transporto priemonės muziejuje – mobilios. Su viena iš jų Juozas filmavosi filme „Černobylis“. Įdomu buvo klausytis, tačiau skubėjome į paskutinį kelionės tikslą –  Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį.

 Kaime yra veikiantis 1884 m. statytas vėjo malūnas, 1926 m. pagamintas traktorius. Pastatuose įrengtose ekspozicijose atkurta ūkininkų buitis pasičiupo ir nukėlė į XIX a. pabaigą, tačiau besileidžianti saulė, pavargusius nuo patirtų įspūdžių keliautojus kvietė sugrįžti į nemažiau įspūdingą savo kraštą.

Ačiū tautodailininkei Inijai ir Gintautui Ambrozams, Valerijai Aniulienei,  Janinai Petrylienei ir Arvydui Enuksonui už paramą organizuojant išvyką ir visiems už palaikymą ir puikią nuotaiką.

D.Enuksonienė,

RMMVB Katauskių filialo vyresn. bibliotekininkė