Naujienos

Jaunieji kūrėjai – Nemakščių aštuonratės važiuoklės muziejuje0001_1a_1563801913-59575464e5e677167816f823ce17b97c.jpg

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos organizuojamas, tradiciniu tapęs kasmetinis jaunųjų Raseinių krašto literatūros kūrėjų susitikimas šiemet vyko Nemakščių aštuonratės važiuoklės muziejuje. Už tai, kad buvome ne tik svetingai priimti po muziejaus pastoge, bet ir pavėžinti aštuonračiu po Nemakščius, supažindinti su muziejaus ekspozicijomis, pavaišinti ant specialios krosnies keptais blynais, esame be galo dėkingi muziejaus savininkams Leonui ir Aldonai Tamulevičiams – išskirtiniams Raseinių krašto  kultūros ir istorijos puoselėtojams.

Čia susirinko tie, kuriems kūryba yra saviraiška ir bendravimo forma. Tradiciškai renginio pradžioje nuskambėjo M. Martinaičio eilės apie atminties išsaugojimą ir rašyto žodžio galią, kurią jaučia kiekvienas kūrėjas. Renginys ir skiriamas šiam poetui, rašytojui, ilgamečiam  Vilniaus universiteto jaunųjų literatų būrelio vadovui atminti. Jaunųjų kūrėjų eilėse ir prozos kūriniuose, kaip ir kasmet, nuskambėjo pačios įvairiausios nuotaikos – santykių kokybės, žmogiškosios šilumos ir tikrumo siekimas,  skausmas dėl įvairiausios rūšies neteisybės, akimirkos grožio pajautimas ir kt. Popietei iškilmingumo ir šventiškumo suteikė klasikinės muzikos, kurią atliko sesės V. ir L. Germanavičiūtės, garsai.  

Su kuriančiu jaunimu atsisveikinome prasmingu Tėvo Stanislovo palinkėjimu: „ ...kad rastum kur priglusti ir atsikvėpti prieš naują kelionę...“ ir tikimės susitikti kitąmet, kad pamatytume, pajustume, išgirstume vieni kitus.

Asta Kriščiokaitienė,

RMMVB vyr. bibliotekininkė