Naujienos

Informacinė valandėlė „Laiškas draugui“0001_1_1549956589-70055c5aff7faef002a880d85f94a5fc.jpg

Vasario 4 – 9 d. buvo minima 16-oji Saugesnio interneto savaitė. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Vasario 8 d. Nemakščių bibliotekoje vyko informacinė valandėlė „Laiškas draugui“. Įžangoje 9 klasės mokinė Akvilė Paulauskaitė paskaitė pranešimą apie saugų internetą, supažindino su populiariausiais socialiniais tinklais, kokiais ji pati naudojasi. Pakalbėjo, kaip apsaugoti savo asmeninius duomenis, kaip atpažinti patyčias. Nurodė, kokiu telefonu ir adresu galima kreiptis susidūrus su jomis.

   Bibliotekininkė pamokė vaikus susikurti el. paštą, saugų slaptažodį, parašyti draugui laišką, atsakyti į jį. Po to visi žaidė žaidimą „Sugalvok“. Žaidimo metu vaikams teko sugalvoti kuo daugiau žodžių internetui apibūdinti. Daugiausiai žodžių, prasidedančių raide s, sugalvojo Akvilė Paulauskaitė: mat kūrybiškai pasinaudojo dovanėle – lankstinuku, kurį gavo visi užsiėmimo dalyviai – tad ši mergaitė ir laimėjo bibliotekininkės įsteigtą prizą.

   Renginuko pabaigoje žiūrėjome informacinius vaizdo siužetus apie vaikus ir jaunimą internete.

   Internetas bibliotekoje – tai puiki galimybė vaikams linksmai ir turiningai leisti laisvalaikį. Čia jie gali susitikti su draugais, klausytis mėgstamos muzikos, žiūrėti filmus, skaityti knygas.

Aušra Užmedzkienė,

Nemakščių filialo vyresn. bibliotekininkė

#SID2019

#SaugusInternete

#PrisijungusiLietuva