Naujienos

Gera būti kartu0001_1_1566486956-8e0b09c740764fc9c3cc0b43af6364b9.jpg

Kaip greitai bėga vasara, tad norėjosi, kad kuo ilgiau išliktų atostogų įspūdžiai, kad geri prisiminimai skatintų laukti susitikimų su draugais Katauskių bibliotekoje. Jau tradicija tapusi ir susidomėjimo sulaukusi turiningai ir linksmai praleista naktis suteikė naujų spalvų jau įprastoms patirtims, paskatino ir sudarė galimybes  vaikams ir jaunimui atskleisti save individualiuose ar grupiniuose užsiėmimuose.

Gera būti kartu, tačiau ir turėti keturkojį draugą – daugelio vaikų svajonė. Šią popietę buvimas su šuniukais buvo daugiau nei maloniai praleistas laikas. Į kaniterapijos „Duok leteną, aš – Tavo draugas“  užsiėmimą iš Kauno atvyko dailės terapeutė, dresuotoja Ineta Martinkevičiūtė ir dresuotoja, psichologė Monika Žemaitaitytė su protingomis, budriomis, energingomis borderkolių veislės kalytėmis Mūza ir Arija. Merginos profesionaliai supažindino kaip su šuniukais bendradarbiauti siekiant tikslo, žaidė kartu su vaikais žaidimus, leido Mūzą ir Ariją maitinti, puošti, šukuoti, skaityti joms knygas. Aidėjo šurmulys laimingų balsų, kiekvienas norėjo pabūti dresuotoju, o šuniukai mielai leidosi glostomi, klusniai vykdė komandas. Ir štai ant torto – „vyšnia“ – į didelį draugų būrį buvo pakviestas mažutis ir  toks mielas, jau mokantis vykdyti komandas, šuniukas Mukas, kuris tuoj pat užkariavo visų simpatijas ir meilę. Vaikai jautėsi laimingi, atsipalaidavę, motyvuoti ir  draugiški vienas kitam. Žavėjosi ir nepagailėjo aplodismentų Gretai ir Paulinai už jų sukurtą šokį.

Padėkoję gyvūnų priežiūros specialistėms, dresuotojoms Inetai ir Monikai, atsisveikinę su pavargusiais nuo dėmesio keturkojais draugais ir kupini puikių įspūdžių, nakties bibliotekoje dalyviai buvo pakviesti atskleisti savo meninius gebėjimus  dailės meno terapijos užsiėmime „Mano minčių mozaika“. Užsiėmimo vadovė dekoratyvinės plastikos stiklo meistrė, dailės pedagogė Giedrė Markauskienė profesionaliai skatino kūrybinį smalsumą,  dalinosi žiniomis kaip ant padėkliuko  sukurti piešinį, kuriame vaizdas suklijuojamas iš įvairiaspalvių, blizgių ar matinių keramikos šukių. Tai buvo susikaupimo, terapijos laikas, kuris leido nukeliauti į savo sukurtą pasaulį, improvizuoti, išbandyti ir atrasti save. Keramikos darbelių paroda bibliotekoje traukia visų lankytojų dėmesį.

Atrodo nepastebimai už lango atsėlino paslaptinga, dvelkianti  lietaus lašais, bet šilta vasaros naktis. Padėkoję Giedrei, pasigėrėję savo darbais, vaikai susirinko prie  kieme degančio  laužo, kepė zefyrus ir dešreles. Visi nekantriai laukė naktinio žygio „Surask „lobį“. Komandos kapitonė Greta išvedė nakties bibliotekoje dalyvius į kiemą su prožektoriais pagal nuorodas ieškoti lobio. Atliekant užduotis skambėjo kaime dainos, juokas  ir jaunų balsų klegesys.

Nenutilo jis iki ryto. Visus apjungė  bendravimo kultūrą, išradingumą, draugiškumą skatinantys žaidimai. Vaikai šoko ir dainavo karaoke dainas, žiūrėjo filmus.

Renginys buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti. Bibliotekoje bandėm kalbėti žemaitiškai, prisiminėm rašytojus ir jų kūrybą.

Už paramą ir palaikymą dėkingi Raseinių viešajai bibliotekai, UAB RIVAKA direktoriui  V.Vasiliauskui, Katauskių bendruomenės pirmininkui J. Galinaičiui, kaimo turizmo sodybos „Pakalnė“ savininkei J.Aukštakienei, savanoriams Giedrei, Linai, Arvydui ir visiems prisidėjusiems prie įdomiai praleistos nakties bibliotekoje.

D. Enuksonienė,

RMMVB Katauskių filialo vyresn. bibliotekininkė