Naujienos

Edukacija Vosiliškio bibliotekoje0001_4_1564983734-f73d020ca0fe8371db9c34300cccce45.jpg

Noras pažinti, mokytis ir tobulėti lydi žmones visą gyvenimą. Naujų patirčių ir žinių įsigijimui Vosiliškio bibliotekoje buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas su dekoratyvinės plastikos stiklo meistre, dailės pedagoge Giedre Markauskiene.

Užsiėmimo metu sužinojome, kad stiklas yra ne tik skaidri, patvari, ilgaamžė, bet ir sąlyginai labai tvirta medžiaga. Jis degamas labai aukštoje temperatūroje, savybės kinta nuo dedamų atitinkamų priemaišų. Stiklo rūšių išgaunama daug ir įvairių.

Mes buvome supažindinti kaip dekoratyviniame mene, naudojant stiklo dervą, galima pasigaminti įvairios bižuterijos. Sujungiant įvairias detales, derva atlieka rišiklio vaidmenį. Jos dėti reikia nedaug, kad tik persigertų ir susijungtų panaudotos detalės. Taip ,,užšaldytos“ įvairios smulkmenos, gamtos inkliuzai nepakitę išlieka visą laiką.

Pasitelkę savo fantaziją, išmonę, išradingumą kūrėme įvairias kompozicijas. Vėliau stiklo dervos pagalba jos buvo ,,užšaldytos“. Taip gimė gražiausi, nepakartojami, originalūs pakabučiai, auskarai, žiedai.

Dalyviai užsiėmime eksperimentavo, patyrė atradimo bei kūrybos džiaugsmą, mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo. Buvo praleistas emociškai vertingas laikas, mokantis patirti, tobulėti, augti.

Daina Tendziagolskienė,

RMMVB Vosiliškio filialo vyresn. bibliotekininkė