Naujienos

Ebru menas prisijaukintas Sujainių bibliotekoje



Autorius: Sujainių filialo vyresn. bibliotekininkė Danelija Laurinavičiūtė

0001_311283268_793490788647654_7435021652211547107_n_1665746158-1177c111f69b3e540ad54ce599e3d690.jpg
Spalio 13 d. Sujainių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Piešimas ant vandens“. Daugumai žmonių piešimas pirmiausia asocijuojasi su popieriumi. Tačiau gali būti ir kitaip, kuo galėjo įsitikinti nemažas būrys dalyvių susirinkusių į šį užsiėmimą.
 
Užsiėmimą vedusi bibliotekininkė Danelija akcentavo, kad „tai ypatinga meno sritis: nuo Senovės Kinijos laikų egzistuojanti, žynių puoselėta vandens, spalvos ir judesio terapija, išplitusi VI a. Senovės Kinijoje“.
 
Žinoma, visi nekantravo pamatyti kaip viskas vyksta praktiškai, tad bibliotekininkė, toliau tęsdama savo pasakojimą, pademonstravo, kaip gi reikia taisyklingai tapyti ant vandens. Šis procesas išlikęs autentiškas, toks pat kaip buvo ir XV amžiuje. Naudojamos tik natūralios, nei aplinkai, nei sveikatai nekenksmingos medžiagos. Inde su specialiu, jūros dumbliais sutirštintu vandeniu, teptuku ištaškomas fonas, o vėliau specialiomis lazdelėmis formuojami įvairiausi ornamentai. Renginio dalyviai patys galėjo išbandyti ebru meną ir įsitikinti, jog ši itin paprasta technika nereikalauja jokių meninių sugebėjimų, tereikia trupučio fantazijos ir vos keleto minučių laiko. Pasitelkę pagrindinius ebru meno elementus, tokius kaip burbulų, šukavimo, marmuravimo, eglutės, gėlių, ornamentikos, renginio dalyviai kūrė itin spalvingus piešinius. Kiekvienas piešinys, tikrąją to žodžio prasme, buvo nepakartojamas ir unikalus, nes antrąkart, net ir labai stengiantis pakartoti veiksmus, vaizdas kiekvieną kartą išeina skirtingas.
„Iš kitų meno sričių ebru technika skiriasi ne tik tuo, kad gauto vaizdo neįmanoma atkartoti, bet ir tuo, jog galutinį rezultatą pamatai tik tada, kai perkeli jį ant popieriaus. Vaizdą galima perkelti ne tik ant specialaus popieriaus, bet ir stiklo, molio, medžio, akmens, audinio ir kitų paviršių“ – kalbėjo bibliotekininkė.
 
Šis menas – ne tik puiki pramoginė, bet ir terapinė bei relaksacinė priemonė. Kad vanduo, judesys, spalvos – trys puikus sielos gydytojai, galėjome įsitikinti ir patys. Tapyba ant vandens nepaliko abejingų, visi norėjo išbandyti šią techniką, išlieti ant vandens savo emocijas, vizualizuoti idėjas. Tiek suaugę, tiek ir vaikai buvo itin įsitraukę, susikoncentravę, atsipalaidavę. Renginys ne tik praplėtė akiratį, suteikė gerų emocijų dozę, bet ir davė išliekamosios vertės – kiekvienas namo grįžo su vienetiniu darbu.