Naujienos

Duris atvėrė nauja mobilioji biblioteka0001_1-8_1663581840-a8e52aa2792ac5ff82eca87cf5a3a813.jpg
Miesto šventės „Rudens bendrystės sodas - 2022“ eisenoje visų dėmesį patraukė šventiškai papuoštas, gražiai apipavidalintas, šviesus ir jaukus mikroautobusiukas, ant kurio puikavosi užrašas „Mobilioji biblioteka“. Šventės atidarymo metu jis stovėjo netoli pagrindinės scenos, tad visi norintys galėjo užeiti ir apžiūrėti naująjį bibliotekos paslaugas teiksiantį bibliobusą. Mobiliosios bibliotekos duris iškilmingai atvėrė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, vicemeras Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir RMMVB direktorė Daina Sutkevičienė. Visos šventės metu netrūko dėmesio ir susidomėjimo, nes nuotaikingai praeivius užsukti į mobiliąją biblioteką kvietė Pepė Ilgakojinė, o užėjusiuosius maloniai sutikdavo šaunūs bibliotekininkai. Džiaugėmės, kad gyventojai šiltai priėmė mūsų naują paslaugą ir gausiai lankė bibliobusą.
 
Dar žiemą, svarstant naująjį įstaigos biudžetą, rajono savivaldybės taryba pritarė ir skyrė lėšų šio mikroautobusiuko pirkimui. Viešųjų pirkimų konkursą bibliobusui įsigyti, kurį skelbė pati viešoji biblioteka, laimėjo MB „Autokonvert“. Sutartis pasirašyta kovo mėn.  ir joje numatyta per 6 mėn. įrengti, apipavidalinti ir pristatyti naują mikroautobusą „Renault Master“. Mobiliosios bibliotekos kaina – 59 048 Eur su PVM (rajono savivaldybės taryba buvo patvirtinusi 60 000 Eur). Prekės kaina apima mikroautobuso kainą, jo pritaikymą bibliotekos ir kitoms paslaugoms teikti (sumontuotos lentynos, nupirktas elektros generatorius, kompiuterinė įranga ir t.t.), pristatymą pirkėjo nurodytu adresu, garantinį aptarnavimą ir kitus viešojo pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.
 
Tad jau visai netrukus  į rajono kaimus išriedės Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos mobili versija – bibliobusas, padėsiantis teikti bibliotekos paslaugas rajono gyvenvietėse, kuriose nėra bibliotekos filialo, arba pagal poreikius ir užsakymus suteiksiantis galimybę pristatyti knygą į namus.
 
Bibliobuse paruoštos dvi visiškai kompiuterizuotos darbo vietos su būtina technine įranga, yra saugios lentynos knygų fondui. Veiks internetas, bus galimybė naudotis knygomis, periodiniais ir informaciniais leidiniais, spausdintuvu, kopijuoti ir skenuoti dokumentus. Autobusiukas paaukštintas, patogiai galima dirbti tiek sėdimose vietose, tiek rinktis knygas stovint. Mobilios bibliotekos paslaugos galės pasiekti kiekvieną mūsų rajono gyventoją, o svarbiausia – žmones su negalia, taip bus puoselėjama viena iš svarbiausių bibliotekos misijų – mažinti socialinę atskirtį. Tuo pasirūpinta autobusiuko gale įmontuojant patogią sulankstomą rampą.
 
Visos paslaugos vartotojams bus teikiamos tik pateikus skaitytojo pažymėjimą arba asmens dokumentą.
 
Dabar dar dėliojamas kelionių maršrutas, atsižvelgiant į bendrą situaciją – įvertinamas gyvenvietės nutolimas nuo jai artimiausio filialo, bendruomenės dydis ir susidomėjimas bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Artimiausiu metu, galite kreiptis į biblioteką su pageidavimais, kur norėtumėte, kad mobili biblioteka užsuktų ir teiktų paslaugas.
 
Tik nuo gyventojų aktyvumo priklausys, ar mobilios bibliotekos projektas prigys ir sėkmingai gyvuos. Bibliotekos komanda yra pasiruošusi dirbti ir atsižvelgti į visų pageidavimus ir poreikius.

Bibliotekos informacija

Foto: akimirkos iš naujosios mobiliosios bibliotekos pristatymo visuomenei Miesto šventės metu.