Naujienos

Du krantus jungia draugystė ir kūryba



0001_img_1451_1591949864-38c37442e710e9576966a29556a6d760.JPG

Betygalos bendruomenės namuose edukaciniame batikos užsiėmime dalyvavusios Milašaičių ir Betygalos bibliotekų skaitytojos apniukusią birželio 9 d. nuspalvino ryškiomis spalvomis.  Šis renginys – tai ketvirtus metus tarp dviejų bibliotekų, įsikūrusių abiejuose Dubysos krantuose, vykdomo bendradarbiavimo projekto „Abipus Dubysos“ dalis, skirtas Tautodailės metams. Jį finansavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

2020-uosius LR Seimas paskelbė Tautodailės metais, todėl skaitytojoms edukacinį užsiėmimą vedė tekstilininkė, puoselėjanti batikos ir šlapio vėlimo technikas, projekto „Tekstilinė šviesa“ įkūrėja Kristina Šorienė iš Utenos. Jauna  menininkė kuria paveikslus, šviestuvus, sceninius kostiumus, scenografiją, veda kūrybines dirbtuves, rengia autorines parodas. Jos sukurti šviestuvai-paveikslai – vienetiniai interjero akcentai, šviečiantys medžiaginiai vitražai, vaizduojantys abstrakčius lietuviškos gamtos peizažus ir etnologinius simbolius.

Tapybos vašku technika skiriasi nuo tradicinės batikos. Reikia daug kantrybės, kruopštumo ir fantazijos šiame ilgame kūrybiniame procese. Tekstiliniam paveikslui sukurti reikia keleto dažų ir vaško sluoksnių.  Kuo daugiau  sluoksnių, tuo įdomesnis spalvų, raštų derinys. Raižymas, mirkymas dažuose suteikia  dar labiau netikėtą rezultatą. Edukacijos dalyvėms tai  buvo visiškai nauja patirtis, iš  pradžių kai kurioms sukėlusi abejonių, ar pavyks, ar verta pradėti, ir nežinios jausmą, kas gausis. Įsiklausydamos į Kristinos patarimus, jos pasinėrė į kūrybinius ieškojimus. Vis labiau daugėjo teigiamų emocijų, ryškių spalvų derinių, įmantrių  piešinių.  Galutinis rezultatas  labai nudžiugino,  moterys aptarinėjo viena kitos  darbus, džiaugėsi, kad namus papuoš   spalvingu savo  kūrybos akcentu.

Gera, kai du upės krantus sujungia  ne tik geografinė padėtis, bet ir kūrybinė draugystė. Abiejų  bibliotekų skaitytojos turėjo puikią progą ir pabendrauti, ir pasidalinti  idėjomis  bei būsimais planais, nes  laukia dar ne viena  projekto „Abipus Dubysos“ veikla.

Nuoširdžiai dėkojame Kristinai už edukaciją, visoms dalyvėms už entuziastingą dalyvavimą ir norą tobulėti, taip pat dėkojame Betygalos bendruomenei, projekto partnerei,  už patalpas, o  bendruomenės šeimininkėms – už labai skanias vaišes.

Regina Musteikienė, Betygalos filialo vyr. bibliotekininkė