Naujienos

Betygala skaito!0001_1_1557385773-aefab76fca61fce58d8ce7de308cc5ae.jpg

Gegužės  7 –ąją,  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, visa Lietuva siekė skaitymo rekordo. Prie šios prasmingos akcijos  jau antrą kartą prisijungė  Betygalos biblioteka, pakviesdama betygališkius  miestelio skvere skaityti  vaikams. Pernykštė patirtis parodė, kad  žmonės geranoriškai, nesispyriodami sutinka skirti nors keletą minučių skaitymui ir pabendravimui su mažaisiais. Šiemet  didelio būrio  vaikučių  –  dar vežimėliuose tebekaraliaujančių, darželį ar priešmokyklinę grupę belankančių bei pradinukų – laukė skraidantis knygų kilimas su kalnu knygų  ir Gudriųjų pirštukų sala su žaislais-pirštinėlėmis.  Ant kantraus klausytojo suolelio laukė  žaislinis tigras tų, kas nedrįsta skaityti garsiai draugams.

Oras  tikrai nepamalonino – nors švietė saulė,  buvo šaltoka, vėjuota. Praleisti  porą valandų beskaitant  ar besiklausant skaitymo – labai rimtas iššūkis mažiesiems, todėl visų suplanuotų atrakcijų įgyvendinti nepavyko.  Tačiau širdyje buvo labai šilta bestebint skaitančius.  Savanoriškai, be jokių paraginimų skaitė  suaugę vaikams, vaikai – draugams, mamytės – savo atžaloms.  Kam pabodo klausytis, skaitė patys, nutūpę skvero akmenis, stovėdami ar prie medžių prisiglaudę.  Matant tokį vaizdą buvo labai gera jausti, kad meilė knygai – gyva.  

Džiaugiamės, kad paskaityti mažiesiems atėjo  ir seniūnas, ir  bendruomenės pirmininkė, ir Maironio gimnazijos bibliotekininkė,  keletas mamų.  O  viena močiutė  dalyvauti akcijoje ir skaityti vaikams  specialiai atvažiavo net  iš kitos gyvenvietės . Nuoširdi padėka visiems skaičiusiems!  Taip pat labai dėkoju pradinių klasių mokiniams, jų mokytojoms Ingridai, Linai, Romai, priešmokyklinukų mokytojai Daivai ir padėjėjai Reginai, darželio auklėtojoms Reginai ir Vitai už aktyvų dalyvavimą, naujas idėjas kitų metų skaitymams. Evelinai  tariu ačiū  už puikias nuotraukas  ir pagalbą pasiruošiant šventei „Betygala skaito!“

Galima drąsiai teigti, kad šiemet betygališkiai pasiekė savąjį  skaitymo rekordą, nes skvere iš knygučių išminties sėmėsi daugiau  dalyvių nei pernai. Tegul  ta graži draugystė su knyga tęsiasi dar ilgus metus!

Regina Musteikienė, 

Betygalos filialo vyr. bibliotekininkė