Naujienos

Besibaigianti vasara kvepia žolynais0001_5_1566149881-ffacb04ba1dc43dd5318ef8a23c93294.jpg

Rugpjūčio 14 d. kraštiečių susitikimu prie Gruzdiškės kaimo kryžiaus prasidėjo Žolinės šventė ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“, skirta Vietovardžių ir Žemaitijos metams paminėti. Prie uždegtos atminimo žvakelės tylos minute pagerbėme išėjusius Anapilin. Susirinkusieji su svečiais iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Raseinių filialo vokaliniu ansambliu ,,Svaja“,  vadovaujami G. Grabienės,  sugiedojo ,,Lietuva Brangi“ (žodžiai Maironio, muzika J. Naujelio).

Šventė tęsėsi Gruzdiškės bibliotekoje. Eiles apie Lietuvą, vasarą ir bendrystę deklamavo jaunosios skaitytojos V. Klapatauskaitė, V. Mižutavičiūtė, G. Rašimaitė.

R. Musteikienė įtaigiai ir įdomiai pristatė savo fotografijų parodą „Vasara nuplasnojo drugeliais II“. Tai antroji Reginos paroda Gruzdiškės bibliotekoje. Bibliotekos lankytojai jau turėjo progos susipažinti su pirmąja parodos ,,Vasara nuplasnojo drugeliais“ dalimi. Pasak autorės, prieš Žolinę mano antroji drugelių „vada“ (nauja paroda) suplasnojo į Gruzdiškės biblioteką ir tupės ten visą mėnesį. Šiandien labai gražios šventės metu nuostabiai publikai pristačiau margaspalvius plasnotojus, paskui kuriuos braidžiau po pievas, po miškus.

Skaitytoja L. Jurgelevičė susirinkusius nudžiugino išraiškingai skaitydama V. Žilinskaitės humoreską ,,Jonas zooparke“. Pakylėtą dalyvių nuotaiką palydėjo VŠĮ Ariogalos kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika“ mokinės: U. Tamošaitytė, P. Kavaliauskaitė, A. Milčiūtė subtiliu, lyriniu koncertu. Kanklininkės ne tik atliko meninę programą, bet ir apibudino  kanklių istoriją. Pirmąkart kanklės paminėtos 1580 m. Jono Bretkūno „Biblijos“ vertimo rankraštyje. Pirmiausia kanklės paplito Žemaitijos regione, o vėliau  visoje Lietuvoje. Merginos papasakojo apie savo kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika“ veiklas.

Mūsų kraštietė muziejininkė Lina Kantautienė pristatė savo naujausią dokumentinę knygą „Raseinių krašto žydai. Gyvenimai ir likimai“. Autorė padovanojo knygą bibliotekai.  D. Klusienė priminė knygos ,,Kaimo šviesuolis“ paskirtį ir papasakojo apie naujus knygos įrašus, skirtus Redai ir Rosvaldui Kunickams.

Po oficialios dalies šventė persikėlė į kaimų bendruomenės ,,Gruzdiškė“ kvapniais žolynais išpuoštas erdves. Vienoje iš jų šventės dalyvių laukė šventinis Žolinės koncertas, kurį dovanojo vokalinis ansamblis ,,Svaja“. Prie vaišių stalo tęsėsi bendrystės pašnekesiai, diskusijos. Bendruomenės  kiemelyje veikė žolynų foto studija, kur buvo galima nusifotografuoti.

Šventėje dalyvavo svečiai: Raseinių seniūnijos seniūnas R. Klusas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Kalnujų filialo vyresn. bibliotekininkė D. Miniotienė, Verėduvos filialo vyresn. bibliotekininkė E. Anzelytė, KB ,,Gruzdiškė“ pirmininkė G. Kveselienė.

Gruzdiškės bibliotekos skaitytojai ir lankytojai nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams renginio rėmėjams: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių seniūnijai, KB ,,Gruzdiškė“, LASS Raseinių filialo vokaliniam ansambliui ,,Svaja“ ir vadovei G. Grabienei bei visiems, prisidėjusiems prie gražios Žolinės šventės ,,Besibaigianti vasara kvepia žolynais“.

 Laimutė Babenskienė,

RMMVB  Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos: G. Musteikio, R. Musteikienės ir L. Babenskienės