Naujienos

Bendruomenės narių skaitmeninių kompetencijų ugdymas0001_raseiniu-m-martinaicio-vb_1559906888-49ce561ae90a7d7d21d5f610a2bff329.jpg

Įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“,  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka 2018 m. pabaigoje gavo du techninės įrangos paketus: programavimo ir kūrybinį. Pradėtos naujos veiklos – užsiėmimai su robotikos konstruktoriais ir programuojamais mikrokompiuteriais bei mikrokontroleriais – pritraukė daugiau lankytojų. Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimuose ugdosi vaikų kūrybiškumas, kantrybė, mokomasi komandinio darbo. 2019 m. gegužės mėn. atnaujinta Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos, Girkalnio, Nemakščių, Šiluvos filialų viešosios interneto prieigos (VIP) kompiuterinė įranga. Gauti nauji kompiuteriai, daugiafunkciai spausdintuvai, projektorius. Bevielio ryšio prieigos (BRP) įrenginiai užtikrina spartesnį, kokybiškesnį Viešos interneto prieigos darbą vartotojams.

Atnaujintoje VIP vyksta projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“, UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“. Lietuvoje jau mokėsi per 5600 dalyvių.

Raseinių rajone balandžio – birželio mėn. skaitmeninio raštingumo mokymai vyko Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, Ariogalos, Šiluvos, Žaiginio, Betygalos, Nemakščių, Sujainių, Viduklės filialuose. Pradedančiųjų mokymo programoje „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ dalyvavo 60 bendruomenių narių.

Teminės mokymų programos: „E. bendruomenė TAU: Atsakingas turinio publikavimas internete ir saugus naršymas“, „E. bendruomenė TAU: būk aktyvus, unikalus ir verslus!“, „Karjeros galimybės TAU: inovatyvus savęs pristatymas“, „Efektyvus laiko bendravimas ir planavimas“, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, kurių metu apmokyta 350 projekto dalyvių. Projekto dalyviai –Ariogalos, Viduklės, Sujainių, Pašešuvio, Nemakščių, Šiluvos, Žaiginio, Betygalos, Ilgižių, Saugailių, Steponkaimio, Ramonų, Kaulakių bendruomenių nariai. Mokymų lektorės Neringa Aleksandravičiūtė, Daiva Ališauskienė, Agnė Kasparavičiūtė, Regina Musteikienė, Ona Smitrienė, Jolanta Žukauskienė atsakingai ruošiasi kiekvienam užsiėmimui, su jauduliu laukia naujų dalyvių – juk kiekvieno patirtis, gebėjimai ir pažinimo noras yra skirtingi. Tačiau projekto dalyviams nėra ko nerimauti, jei kažko nesuspėjo įsiminti. Visada galite užbėgti į artimiausią biblioteką. Ten jūsų laukia bibliotekininkai-konsultantai. Galite kreiptis į skaitmeninius bendruomenių lyderius. Tikimės, kad netrukus bibliotekose apsilankys ir jaunieji pagalbininkai, e. skautai.

Kviečiame aktyviai įsijungti į skaitmeninio pasaulio pažinimą. „Prisijaukinti“ technologijas ir padėti sau lengviau gyventi, pasaulio naujienas sužinoti pirmiau, nei bus TV vakaro žinios, registruotis pas gydytoją, pačiam pasirenkant vizito laiką, gydytoją ar anuliuojant atvykimą. Kviečiame būti aktyviais savo bendruomenėse, paskatinti artimuosius, kaimynus tobulinti informacinius ir skaitmeninius gebėjimus, juk kartais nesimokome tik dėl to, kad bijome pasirodyti „neišmanėliais“, bijome sugadinti kompiuterį, planšetę ar išmanųjį telefoną. Bet nugalėję baimę, išdidumą ir savo ego „aš jau moku, žinau, ir man to pakanka“, pabandykime pajausti atradimo, naujų galimybių pažinimo džiaugsmą. Mokymų metu jūs galite ne tik mokytis, bet ir pasidalinti turimomis žiniomis. Dabar galime investuoti į save, savo žinias, pasinaudodami projekto vykdomais mokymais. Tai gali būti naujų galimybių pradžia... Registruokitės artimiausioje bibliotekoje arba interneto svetainėje „Prisijungusi Lietuva“.

 Daugiau nuotraukų 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos

direktoriaus pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė