Naujienos

Atidaryta unikali grafikos darbų paroda0001_20_1573903456-e1418d87abc6d5f2562bc54abbdf87c7.jpg

Lapkričio 15-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta Kauno dailės gimnazijos dvyliktokų ir jų mokytojo-metodininko Evaldo Mikalauskio grafikos darbų paroda.

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė, pristatydama negausiai susirinkusiems raseiniškiams unikalią parodą, pasidžiaugė atradusi dar vieną talentingą kraštietį, kuriantį ir mokantį kurti jaunuosius menininkus. Evaldas Mikalauskis – Plikių kaimo gyventojas. Jau tris dešimtmečius sėkmingai mokytojauja Kauno dailės gimnazijoje, mokydamas gimnazistus piešimo, grafikos, šrifto dalykų. Su minėtos gimnazijos dvyliktokais jis atrinko geriausius jaunųjų grafikų darbus ir pristatė visuomenei. Į parodos atidarymą atvyko ne vienas, atsivežė ir kelias gimnazistes – grafikos darbų autores.

Kalbėdamas apie kūrybą, Evaldas sakė, jog kiekvienas žmogus yra kūrėjas ir visai nesvarbu, ką jis dirba. Visos žmogaus gyvenimo sritys duoda šansą būti kūrybingam. Svarbu išlaisvinti mintį, ieškoti naujų kūrybos formų ir metodų. „Juk ir kepant vištą ar bandelę atsiskleidžia žmogaus kūryba“, – rimtai kalbėjo Evaldas, priversdamas kai kuriuos parodos atidarymo dalyvius ne tik šypsotis, bet ir susimąstyti.

Kelių grafikos darbų autorė kaunietė Patricija papasakojo, kas jai yra kūryba. Ji visa galva pasinėrusi į dar labai retą meno rūšį – ofortą. „Kūryba man – visas gyvenimas, visas pasaulis! Kai palinkstu prie metalo plokštės, padengtos laku, pradedu brėžti pirmąsias įsivaizduojamo kūrinio linijas, mane užvaldo jausmai, emocijos, euforija. Raižydama susikuriu pasaulį, kuriame man labai gera“, – emocingai ir nuoširdžiai kalbėjo Patricija.

Negausi, bet smalsi auditorija domėjosi, kaip gimsta tokie darbai, kokių priemonių reikia, ar galima kurti neišeinant iš namų ir pan. Į visus klausimus labai komunikabilus parodos iniciatorius, Kauno dailės gimnazijos mokytojas-metodininkas E. Mikalauskis atsakinėjo ir ne menininkui suprantama kalba.

Tarp diskusijų skambėjo Raseinių meno mokyklos smuikininkių ir jų mokytojos Jolantos Turčinskienės atliekami muzikiniai kūriniai, sulaukę šiltų meno mylėtojų aplodismentų.

Už atvežtą unikalią parodą – Evaldui Mikalauskui ir gimnazistėms, už muzikinius kūrinius – Jolantai Turčinskienei ir jos moksleivėms dėkojo bei gėlių žiedus, suvenyrus ir saldumynus dovanojo Viešosios bibliotekos parodos organizatorė Asta Kriščiokaitienė ir VB Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vedėja Lina Levickienė.

Raseiniškiai ir miesto svečiai susipažinti su grafikos darbų paroda galės iki gruodžio 19 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Rūta Gudžiūnienė

Autorės nuotr.