Naujienos

Ariogalos miesto bibliotekoje – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė0001_3_1605266697-13ec21a14e3daaab05e21206e26eb1df.jpg

Kaip ir kiekvienais metais Ariogalos biblioteka prisijungė prie tarptautinio projekto Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Tai yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis Šiaurės šalių literatūrą, knygų skaitymą, skatinantis savišvietą, kviečiantis vaikus, tamsius vėlyvo rudens vakarus praleisti drauge su knyga.

Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose rengiami skaitymai, parodos, debatai, kiti kultūriniai renginiai.
Kadangi lapkritis yra vienas tamsiausių mėnesių ir dienos vienos trumpiausių, todėl skaitant knygas, užsidegus žvakes, sukuriama labai jauki ir maloni atmosfera. Tokia ir yra tris  dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema - Šiaurės šalys ir pasaulis, kvietė  vaikus, jaunuolius ir suaugusius pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos jame.   Šių metų skaitymams buvo pasiūlytos šios knygos –jaunesnio amžiaus vaikams norvegų rašytojos Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“, paaugliams ir jaunimui švedų rašytojo Jakob Wegelius romano „Žudiko beždžionė“, suaugusiems islandų rašytojos Auður Ava Ólafsdóttir romano „Randai“ ištraukos. Kadangi šiemet karantinas labai pakoregavo bibliotekų planus, į paslaptingus „Sutemų valandos“ ir „Auštant“ skaitymus Ariogalos miesto biblioteka pakvietė pasinerti nuotoliniu būdu. Lapkričio 09 d. 19 val. bibliotekos facebook paskyroje  vyko islandų rašytojos Auður Ava Ólafsdóttir romano „Randai“ skaitymų transliacija. Tekstus skaitė bibliotekininkės Daiva Ališauskienė, Dalė Kveškevičienė, bibliotekos skaitytojos Vesta Golcė ir Ramunė Rebscher. Dalis skaitymų vyko netradicinėje erdvėje, Ariogalos miesto parkelyje.
Lapkričio 11 dieną jaunesnio amžiaus vaikams vyko  norvegų rašytojos Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“ skaitymai. Į pagalbą pasikvietėme šaunią, gausią knygų mylėtojų šeimą. Bibliotekininkei D. Kveškevičienei pristačius Šiaurės šalių literatūros savaitės idėją ir skaitymams skirtą knygą, toliau skaitė vaikai.
Tariame nuoširdų „ačiū“ visiems, prisidėjusiems prie bibliotekoje vykusių renginių.

 

                  Ariogalos miesto bibliotekos darbuotojos Daiva Ališauskienė ir Dalė Kveškevičienė