Naujienos

Architektės Rūtos Černiauskienės fotografijų paroda „Miestas. Laisvieji tyrinėjimai“0001_20220903_112227_1662639144-6b13b0715dcc6a0a2790b8a10db72522.jpg

Rugsėjo 3 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta kraštietės architektės, gyvenančios Šiauliuose, Rūtos Černiauskienės fotografijų paroda „Miestas. Laisvieji tyrinėjimai". Pristatymą organizavo raseiniškė visuomenės veikėja, buvusi parodos autorės klasės draugė, Raseinių kultūros centro dainų ir šokių kolektyvo „Sugrįžki, jaunyste" vadovė Ona Babonienė. Šio meninio kolektyvo pasirodymas maloniai pagyvino popietės dalyvių nuotaiką.
Parodos autorė Rūta Černiauskienė teigia: „Ši paroda apie miestą, apie tai, ką aš, architektė, pamatau architektūroje, kokias emocijas patiriu, susitikusi su pastatais, su daugiau ar mažiau žinomų architektų kūriniais. Apie tai, kas sužavi arba nustebina. Pats miestas man dažnai yra bendrinė sąvoka, nes visur atrandu laiptus, kolonas, vitrinas ir šešėlius. Atrandu įvairių geometrinių figūrų kompozicijas arba netikėtai prabylančias vieno ar kito laikmečio detales, kurias bandau akimirkai „atitraukti" nuo pastato ar miesto audinio".


„Linkiu pamatyti architektūroje tai, ko, atrodo, nėra, nebūna arba nesimato. Linkiu klausytis miesto preliudų, etiudų, menuetų ir simfonijų. Linkiu įsiklausyti ir kartais miestą pamatyti kitaip..."
Paroda bibliotekoje eksponuojama rugsėjo 3-30  dienomis . Maloniai kviečiame apsilankyti.