Naujienos

Albino Stakausko poezijos knygos „Žuvies dienoraščiai“ pristatymas ButkiškėjeAutorius: Butkiškės filialo bibliotekininkė Vilma Augustinavičienė

0001_20220602_200638_1655281456-e6d4d48bd263c0a677fbfe071eba935f.jpg
Birželio 2-osios vakarą Butkiškės salėje kvepėjo alyvomis, buvo skaitomi poezijos posmai, skambėjo dainos, pritariant gitaros akordams.
 
Į Butkiškės filialo bibliotekos organizuojamą popietę atvyko vyriška kompanija iš Raseinių pristatyti literato, bardo, teatralo Albino Stakausko poezijos knygos „Žuvies dienoraščiai“. Autorių kalbino aktyvus visuomenės veikėjas, kultūros darbuotojas Edgaras Juška. Poeziją skaitė savito balso savininkas Darius Peckus.
 
Albinas daug papasakojo apie save, kada pradėjo kurti  (o kūrė jis ne tik tekstus, bet ir muziką), kokius darbus dirbo, dirba, apie savo muzikinę veiklą, kaip Žaiginyje dirbdamas kultūros darbuotoju, muzikinę veiklą pradėjo  su  „16 Hz“ grupe, apie savo literatūrinius pasiekimus. Prisipažino, kad rašo ne tik eilėraščius bet ir miniatiūras, noveles, publicistiką. Autorius yra sukūręs apie pusšimtį dainų, kurias atlieka populiarios muzikos grupės.
 
Poezijos knygoje, kaip sakė autorius, atsispindi  jo visas gyvenimas, tai:  tikėjimas, viltis, meilė. Sudėjo geriausius savo posmus rašytus nuo 1984 m. iki 2010 m. Knygos iliustracijos- jo paties labai seniai kurti piešiniai plona tušo plunksna.
 
Paaiškino, kodėl pavadino knygą taip keistai: kadangi yra gimęs po žuvies zodiako ženklu, o visa sudėta poezija yra su datomis, iš daugybės storų sąsiuvinių surinkta, tai lyg ir dienoraštis. Albinas su Edgaru atliko keletą savo kūrybos dainų. Eiles skaitė pats autorius, Darius ir Edgaras. Vakaras buvo nuostabus, nė trupučio neprailgo. Gera buvo klausytis eilėraščių, epitafijų, autoriaus nuojautų. Smagu buvo visiems pabendrauti prie arbatos puodelio.