Naujienos

Akvarelės ir vaizduotės rytmečiai su dailininke Sigute Ach0001_dsc_0896-3_1559627085-c6187d992264a0e434eb6a1f8f503fbd.JPG

„Spalva ir vaizduotė“ – tai autorinė dailininkės, vaikiškų knygų autorės ir iliustruotojos Sigutės Ach programa, kurią menininkė dėsto jau daugiau kaip 15 metų. Kiekvienas jos dalyvis turi progą apsilankyti romantiškame Sigutės pasaulyje ir iš jo parsinešti įkvėpimo, lengvumo. O gal atrasti iki šiol nepastebėtus savo talentus. Būtent pagal šią programą vyko dailininkės vedami „Akvarelės ir vaizduotės rytmečiai“ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir Viduklės filiale. Į kūrybines Sigutės Ach dirbtuves atskubėjo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 2 b klasės moksleiviai ir jų auklėtoja Gražina Šimkevičienė bei Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos trečiokai ir jų auklėtoja Raigeda Buzienė.

Užsiėmimus dailininkė pradėdavo nuo pokalbių apie skaitymo svarbą ugdant kūrybiškumą ir vaizduotę. Po to išduodavo ne vieną savo, kaip profesionalios dailininkės, darbo paslaptį: kaip teisingai pasirinkti, laikyti, naudoti ir plauti teptuką, kaip paruošti lapą akvarelei lieti, kaip naudoti spalvas, kad jos teisingai susilietų. Viešnia praktiškai pademonstravo, kaip iš paprastų potėpių gimsta jos piešiniai. Dailininkė kalbėjo, kad svarbiausia išlaisvinti vaizduotę, kuri leidžia pažinti ir suprasti pasaulį kitaip, o tai įmanoma liejant paveikslus akvarele.

Vaikai su malonumu liejo akvareles, vėliau jose bandė įžiūrėti fejerverkus, medžius, gėles, gyvūnus, debesis, saulę ir daug kitų įdomių dalykų. Kiekvienas paveikslėlis buvo išskirtinis ir nepakartojamas. Dailininkė skatino sugalvoti žodžius, kuriais būtų galima tas spalvotas dėmeles apibudinti ar pakomentuoti, tai yra nutiesti bent trijų „žodžių tiltus“.  O iš paveikslėlių ir „žodžių tiltų“ gali gimti ir vaikiškos knygelės.

„Jūs – stebuklas ir paslaptis. Kiekvienas iš jūsų – unikalus, nepakartojamas kūrėjas. Nebūtinai paveikslų. Užtenka kurti meilę, gerus darbus, geras mintis. Jas įsisąmoninę, imsite kurti pasaulį. Tikiuos, su dar daugiau Gerumo.“ – kalbėjo dailininkė Sigutė Ach.

„Akvarelės ir vaizduotės rytmečiai su dailininke Sigute Ach“ organizuoti vykdant Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projektą „Dailininkas ir vaikiška knyga 2019“. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių rajono savivaldybė.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė