Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

2015 metų renginių akimirkos

Pristatyta nauja Knygos muziejaus ekspozicija

Pereiti prie turinio Renginio akimirkos

2015 04 28

Nacionalinės bibliotekų savaitės, kurios tema šiemet "Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam", metu visose Lietuvos bibliotekose vyksta ypač daug renginių. Ne išimtis ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

 

Lankytojus su Lietuvos knygos istorijos raida, vietos kultūriniu-literatūriniu paveldu supažindinančiame bibliotekos Knygos muziejuje kasmet rengiamos ekspozicijos, skirtos tų metų Lietuvos, o ypač Raseinių krašto kultūros ir istorijos aktualijoms. Šiemetinė knygų paroda skiriama Žemaičių vyskupijos ir Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejui.

 

Balandžio 28 d. bibliotekos lankytojams naują muziejaus ekspoziciją „Žemaičių vyskupija. 1417 – 1926 m. Knygos atspindžiai" išsamiai pristatė jos rengėjas, vyresn. bibliotekininkas, kraštotyrininkas Jonas Brigys. Mintimis apie Žemaitijos krikštą, vyskupą Motiejų Valančių pasidalijo renginio viešnia, parapijos referentė Irena Dambrauskaitė. Ji taip pat pateikė įdomių faktų iš Raseinių Švč. Mergelės Marijos bažnyčios XX a. istorijos. Prisiminimais pasidalijo ir kiti renginio dalyviai.

 

Renginiui muzikalumo, emocionalumo suteikė giesmės. Kaip ir rašytas žodis, jos yra informacijos ir žinių perteikėjos, perduodamos iš kartos į kartą, tapusios mūsų kultūros paveldo dalimi. Giesmes atliko Raseinių meno mokyklos muzikos mokytojos – Eugenija Kumpikevičienė, Eligija Dobilaitienė ir Gintarė Gudaitienė. Ačiū joms.

 

Ekspozicija laukia lankytojų visus šiuos metus!

 

Asta Kriščiokaitienė, Informacijos sk. vyresn. bibliotekininkė