Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

2013 metų renginių akimirkos

Knygos muziejaus ekspozicijos “1863 m. sukilimas Raseinių krašte” atidarymas

Pereiti prie turinio Knygos muziejaus ekspozicijos “1863 m. sukilimas Raseinių krašte”

Balandžio 25 d., Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, besidomintys krašto istorija buvo pakviesti į ekspozicijos „1863 m. sukilimas Raseinių krašte" pristatymą Raseinių r. sav. viešosios bibliotekos Knygos muziejuje.

 

Daugiausiai istorijos žinių sukaupęs kraštotyrininkas, vyr. bibliotekininkas J. Brigys, šiuo metu rengiantis knygą „1863 m. sukilimas Raseinių krašte: biografijų žodynas", supažindino su ekspozicija, kurioje, remiantis knygomis ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo dokumentais atspindėta sukilimo eiga Lietuvoje, jo istoriografija bei Raseinių krašto indėlis į sukilimą. Prisilietęs prie tiesioginių to meto liudijimų - dokumentų, J.Brigys be istorinių faktų atkreipė dėmesį ir į žmogiškąjį aspektą. Pasak jo „atsiskleidė juodoji žmonių pusė" – išdavystės, kerštas, bausmės, žūtys.

 

Sukilimo liudininkai – ne tik dokumentai, bet ir liaudies dainose išsaugota žinia. Ja pasidalino dr. Daiva Šeškauskaitė, atlikusi XIX a. lietuvių liaudies karines istorines dainas. Pasak pranešėjos, dainose – tautos atminties nešėjose - išlieka šviesioji istorijos pusė. Dainose išraudota kario žūtis, netekties skausmas, tačiau esama ir humoro. Atlikėjai pritariant kanklėmis, smuiku, gitara, savitu dr. Daivai Šeškauskaitei balsu atliekamos dainos tarsi sujungė dvidešimt pirmą amžių su devynioliktuoju.

 

Dėkojame kraštotyrininkui J.Brigiui ir atlikėjai dr. D.Šeškauskaitei, kurie turbūt bet kokią temą pateiktų įdomiai ir gyvai, o visus besidominčius maloniai kviečiame apsilankyti Raseinių Viešosios bibliotekos Knygos muziejuje.

 

Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Asta Kriščiokaitienė

Akimirkos iš renginio