Į pagalbą skaitytojui

Naujų knygų paieška Viešosios bibliotekos interneto svetainėje

Šioje interneto svetainėje beveik kiekvieną mėnesį (tai priklauso nuo gautų leidinių kiekio) viešinami naujų knygų sąrašai.  Yra atskiras meniu punktas Knygos ir rubrika Visos naujos knygos, kuriuose reklamuojami naujai Viešojoje bibliotekoje ir filialuose gauti leidiniai. Su visais naujais leidiniais galima susipažinti, paspaudus paveikslėlį 2018-2019 m. naujos knygos. Čia rasime knygų sąrašus pagal jų gavimo datas. Sąrašai suskirstyti pagal knygų turinį į grožinę literatūrą, vaikų literatūrą ir šakinę literatūrą. Paspaudus ant knygos pavadinimo, patenkama į interneto puslapį, kuriame skelbiamas knygos aprašymas – anotacija, kai kada galima paskaityti net knygos ištrauką. Pageidaujamus leidinius galima užsisakyti elektroninio bibliotekos katalogo pagalba.

Gitana Andriulienė, RMMVB dokumentavimo ir IT administravimo skyriaus vedėja

Teminiai literatūros sąrašai

Teminiai literatūros sąrašaiBibliotekininkams dažnai tenka išgirsti prašymų ne tik paduoti konkrečią knygą, bet ir pasiūlyti skaitinių tam tikromis temomis, pavyzdžiui, apie gyvūnus ar žaislus, raganas ar vampyrus, istorinių arba ekranizuotų knygų, pasakojimų apie paauglių problemas ar nuotykius mokykloje.
Tačiau ne visada greitai knygų gausoje pavyksta rasti tai, ko ieško vaikai ar paaugliai. Vaikų bibliotekininkams, tėveliams, mokytojams ir visiems, ieškantiems knygų tam tikra tema, siūlome pasižvalgyti į „Teminius literatūros sąrašus“, parengtus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistų.

Pasakos gestų kalba

Pasaka gestų kalba

Kauno apskrities viešoji biblioteka 2019 m. įgyvendino Lietuvos Kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą "Pasakos gestų kalba" ir ankstesniais metais įkurtą archyvą papildė dar dešimčia naujų užsienio šalių pasakų įrašų gestų kalba.
Pasakų gestų kalba vaizdo įrašų archyvo ieškokite Kauno apskrities viešosios bibliotekos YouTube kanalo grojaraštyje „Pasakos gestų kalba 2019“. Pasakas į gestų kalbą vertė Arnoldas Matulis, vaizdo įrašų iliustracijas kūrė dailininkė Roberta Mašidlauskytė, projekto vadovė KAVB Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Ieva Birmantaitė.
 

Mokiniams rekomenduojamos knygos

Mokiniams rekomenduojamos knygos
2019 metų vasario mėnesį buvo išleistas žurnalo „Rubinaitis“ priedas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“, kurį sudarė doc. dr. Kęstutis Urba.
Leidinys, kuriame rasite rekomenduojamų knygų sąrašą – puikus orientyras tėvams, mokytojas, bibliotekininkams ir patiems vaikams bei paaugliams, ieškantiems gerų knygų. Leidinio sudarytojas pabrėžia, kad tai nėra privalomųjų knygų sąrašas, atvirkščiai, šias knygas siūloma, patariama skaityti tiems, kurie nežino, ką skaityti, šiek tiek paklysta tarp didžiulių knygų lentynų ir tikisi pagalbos rankos.
Leidinį PDF formatu atsisiųsti galite čia: Mokiniams rekomenduojamos knygos 1–10 klasei.

Naujas internetinis žurnalas apie vaikų literatūrą

Naujas internetinis žurnalas apie vaikų literatūrą Nuo 2018 metų liepos mėnesio pradžios jau pasirodė du internetinio žurnalo apie vaikų literatūrą "Knygų vaikai" numeriai. Juos galima skaityti adresu www.knyguvaikai.lt
Leidinio apie vaikų literatūrą sumanytojas - rašytojas Tomas Dirgėla. Prie leidinio pasirodymo prisidėjo skaitytojai, rašytojai ir leidyklos. Žurnaluose ne tik pokalbiai su knygų vaikams autoriais, bet ir žvilgsnis į naujausias knygas, pažintys su literatūriniais herojais ir daug kitų temų.

100 knygų vaikams ir Lietuvai

100 knygų vaikams ir Lietuvai 2018 metų vasarą skaitančiajai suaugusiųjų bendruomenei buvo pateiktas 500 vaikų, paauglių ir jaunimo knygų, išleistų nuo XIX a. vidurio iki šių dienų, sąrašas. Juo remiantis buvo galima viešai virtualioje erdvėje pusę metų balsuoti už labiausiai įsiminusias, meniniu ir ugdomuoju požiūriu vertingas knygas. Rinkimuose dalyvavo beveik 2000 žmonių – 40 proc. jų sudarė mokytojai ir bibliotekininkai, taip pat aktyviai balsavo tėvai ir vaikų literatūros entuziastai. Geriausių 100 knygų vaikams sąrašą ir lankstinuką atsisiuntimui  rasite čia

Elektroninės knygos Tavo ekrane

Elektroninės knygos Tavo ekrane Užsuk į portalą
www.ibiblioteka.lt 
Elektroninės knygos yra čia pat, Tavo ekrane.
Registruojantis reikalingas skaitytojo pažymėjimas, kurį gali įsigyti mūsų bibliotekoje arba šiame portale.