Atminimo įamžinimas

Vakaras su jaunaisiais krašto kūrėjaisAutorius: Vakaras su jaunaisiais krašto kūrėjais

0001_jaunieji_1538399411-75d6894d0d601ade022f6866e1ad57a3.jpg

Šiemet jaunuosius krašto literatūros ir muzikos kūrėjus, susirinkusius pasidalinti savo mintimis, tapusiomis meno kūriniais, priglaudė Maironio tėviškės klėtelė.

Tradicinis renginys, kurio tikslas - išgirsti jaunųjų kūrybą, susitikti su jau tapusiais gerais pažįstamais kūrėjais, dar skiriamas ir poeto Marcelijaus Martinaičio atminimui, tad visada pradedamas žymiojo kraštiečio kūryba. Vakaro metu skambėjo nepelnytai primirštos, skirtingos nuotaikos, gilios poeto eilės apie meilę, kurias skaitė bibliotekininkė Asta. Savo įvairiaspalve poetine kūryba dalijosi poetės Daiva, Monika ir Jūratė. Čia netrūko minčių įvairovės – taip pat nepamiršta meilė, išreikštas kritiškas požiūris į nūdienos kasdienybę ir vertybes, kalbėta apie akimirkų svarbą ir grožį, eilėraščiu atkreiptas dėmesys į istorijos skaudulius, išreikšta viltis, kad žmonija baisių istorijos klaidų nekartos. Gitaros garsais ir pakylėjančiais tekstais klėtelės erdvę praskaidrino Monika ir Andriejus.

Pasveikinti kūrėjų, tarti palaikymo žodį atvyko Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo vyriausioji specialistė bei kūrėja Daiva Burinskytė, literatas Pranas Laurinavičius, kultūrinių renginių organizatorius Arūnas Kazlauskas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Danguolė Kasparavičienė, kūrėjų artimieji. Nors vakaras nepasižymėjo dalyvių ir žiūrovų gausa, visi kalbėjusieji džiaugėsi jo šilta, jaukia atmosfera, kūrėjų minčių branda.

Vakaro nuotraukos